Space
Space
Left

Ehmann, Curtis Principal
Cole, B. B. Assistant Principal
Laurence, Amber Assistant Principal

Aldridge, Sequoia 6th Grade Science
Arvo, Amber CTE/STEM
Becker, Sierra Instructional Coach
Bleck, Benjamin 7th Grade Science
Brower, Wilbur CTE/Computer Skills and Careers
Buckley, Allison Literacy Coach
Buemi, Jessica 6th Grade Math
Burns, Peyton 8th Grade Language Arts
Caesar, Samantha EC Lead Teacher - 7th Grade
Cook, Craig EC Cross Categorical Teacher
Cornacchio, Amanda 6th Grade EC
Cruz, Jennifer Exploratory/Physical Education Teacher
Davis, Pierre 8th Grade Math
Downing, Mary 6th Grade Social Studies / AVID
Farber, Scott EC Social/Social Studies
Field, Carmen 8th Grade Science Teacher
Foreman, Chelsea 6th Grade EC
Foust, John 7th Grade Science/AVID Elective
Froehner, Keely 6th/7th Grade EC Teacher
Garvin, Tamica 6th Grade ELA Teacher
Grubb, Rebecca Math
Hayden, Mavhis 8th Grade Science Teacher
Hendricks, Debra 7th Grade Teacher
Huygens, Daniel 8th Grade EC Resource Teacher
Jeffcoat, Norma 6th Grade ELA
Johnson, James Athletic Director/Physical Education Teacher
Jones, Crystal 6th Grade Science, Science Dept Chairperson
Kelly, Catherine 8th Grade ELA/Math
Kelly, Heather 8th Grade Social Studies
Laws, Garry 6th Grade Math Teacher
Lawson, Karissa Exploratory -Art Teacher/ Exploratory Chairperson
Lonergan, Shannon 8th Grade Social Studies Teacher
Longo, Hannah 7th Grade Math
Ludwig, Meghan EC Teacher
Luna, Joe Exploratory/Spanish
Martinez, Guillermo (Marty) 6th Grade Teacher
Maupin-Thomas, Elyse 7th Grade Social Studies
McDonough, Angelica 7th Grade Social Studies
McIntyre , Rechelle CTE Technology, CTE Chairperson
Meltz, Meghan 7th Grade Science
Messick, Freda 6th Grade Social Studies & Science
Mundy, Tabbie Digital Learning and Teaching Facilitator
Napier, Michelle 7th Grade Math/Science
Nation (Clay), Chelsey 8th Grade ELA
Porterfield, Kevin 8th Grade EC Teacher
Rhodes, C 7th Grade Language Arts
Rogers, Maria Spanish Teacher
Sanders, Melanie 8th Grade Science/Social Studies Teacher
Shade, Steven Orchestra Teacher
Sharpe, Ashley 6th Grade Math
Staley, Michelle Band Director
Staup, Hunter Physical Education Teacher
Stevenson, Ashley 7th Grade Language Arts
Volker, Rebekah 7th Grade Math
Washington, Stephanie 7th Grade ELA Teacher
Winward, Kathleen Hearing Impaired Teacher
Zdranik, Danielle 6th Grade Language

Barnes, Julie EC Coach
Becker, Sierra Instructional Coach
Bell, Nathan Counselor
Borland, Michelle Guidance Receptionist
Brannon, Connie Media
Brown, Jerome Custodian
Buckley, Allison Literacy Coach
Byrd, Joslyn EC Teacher Assistant
Carmichael, Brittany EC Teacher Assistant
Crawford, Bridgett EC Teacher Assistant
Davis, Natarsha EC Teacher Assistant
Dixon, Janice School Nurse
Hilton, Rochelle Treasurer/Secretary
Humphrey, Benjamin Custodian
Jones, Renee Social Worker
Marley, Irene Instructional Coach
Mixon, Lisa AIG Specialist
Mueller, David Cafeteria Manager
Price, James Custodian
Roach, Holly Receptionist
Sadowski, Lynn Speech
Shelton, Brenda EC Assistant
Sickle, Kristin EC Teacher Assistant
Smith, Dennis Custodian
Smith, Gina ISS Coordinator
Soliday, Cara Guidance Counselor
Tasker, Cheryl EL Tutor
Terry-Knight, Juachita Data Manager
Thomas, Mary Custodian
Thompson, Denise Head Custodian
Right